Позашляховики первісно розроблені як автомобілі для важких умов експлуатації. Отже, вони адаптовані практично до будь-яких дорожніх ситуацій – важливо лише правильно підготувати автомобіль до далекої поїздки, аби подорож запам'яталася приємною, та жодні «сюрпризи» не опинилися несподіванкою.
Про що важливо пам'ятати, готуючись до довгої дороги:
- безпека;
- комфорт;
- підготовка до ремонту;
- підготовка до тривалого простою.
Ви не знаєте, що може чекати на шляху. З цієї причини важко зрозуміти, як підготувати автомобіль до далекої поїздки таким чином, щоб опинитися готовим до непередбачених ситуацій і не взяти в дорогу марне спорядження. Однак існує обов'язкове оснащення і неочевидні поради, які точно допоможуть з комфортом і спокоєм впоратися з будь-якою подорожжю.
Важливо розуміти, що статися може будь-яка ситуація. Невелика поломка, ДТП, несподівана зміна маршруту. Краще підготуватися до заміни або ремонту колеса після проколу, а також розуміти, що в разі серйозних неполадок підмогу доведеться чекати довго. Краще перестрахуватися.
Підготовка позашляховиків вимагає максимально зваженого підходу. У ваш автомобіль точно поміститься багато, проте важливо взяти з собою найнеобхідніше. Особливо в разі, коли сім'я або компанія друзів завантажує багажник особистими речами, які обов'язково знадобляться у подорожі.
Необхідне спорядження, яке дозволить не переживати про несподіванки в дорозі:
- розширена аптечка (джгути, бинти, засіб від опіків);
- запас питної води;
- запасне колесо;
- інструменти для дрібного ремонту;
- технічні рідини (масло, антифриз);
- портативний зарядний пристрій (потужний «повербанк»);
- запасні склоочисники;
- запальничка або сірники.
Портативну зарядку краще використовувати для ваших смартфонів й інших девайсів, аби не «від'їдати» запас АКБ. Запасні склоочисники – видатковий матеріал, який може знадобитися замінити в дорозі через пошкодження. Підготуйте також герметик і компактний автомобільний компресор – допоможуть у дрібному ремонті покришок після проколу.
Важливу роль в оснащенні автомобіля грає характер майбутньої поїздки:
- комфортна подорож хорошими дорогами;
- поїздка путівцями і легким бездоріжжям;
- експедиційний хардкор.
Не забувайте, що навіть рівна дорога не гарантує «безпрокольної» подорожі, а смартфон може розрядитися в будь-який момент. Тому набір завбачливого мандрівника майже не змінюється.
Однак підготовка позашляховика для експедиції вимагає ще більш серйозного підходу. Скоріш за все, вам знадобляться збільшені запаси питної води, більша кількість пальників і посуду для приготування, додаткове пальне та генератори. Важливо також подбати про потужні освітлювальні прилади. Запасні колеса необхідні в такій кількості, яку дозволяє взяти з собою ваш автомобіль. Більш детальна підготовка залежить від кліматичної зони майбутньої експедиції.
Необхідно надійно закріплювати весь вантаж в багажнику або придбати спеціальну сітку, аби в разі ДТП спорядження не травмувало пасажирів. Після якісної підготовки довга подорож на позашляховику в будь-якому напрямку точно запам'ятається. Щасливої дороги!